Vyhledat v textu

Město Zásmuky
Drobečková navigace

Úvodní strana > Turistika.cz

Turistika.cz


Webkamera - Sřezimíř - náves

Místo
Středočeská pahorkatina
Typ

Obec Střezimíř se nachází v okrese Benešov a žije zde 319 obyvatel.Ve vzdálenosti 15 km jižně leží městoTábor Kamera zachycuje pohled na náves. Je funkční i po setmění, ale náves je málo osvětená. I přes to je to zajímavý záběr. http://www.polesisvatyjan.cz/content/cz/Kamery.aspx?kamery=4334&productId=4394

Více

Načeradec

Místo
Posázaví

Gotická věžovitá tvrz zvaná Solnice se nachází v Městečku Načeradec na Benešovsku ve Středočeském kraji. Tvrz je kamenná stavba z neomítnutého zdiva, jejíž spodní část si uchovala původní okna. Horní patro tvoří mladší cihlová zástavba. Historie V 16. století byla vybudována pozdně gotická tvrz zvaná Solnice. Dnes je budova tvrze spojena s objektem obecního úřadu.

Více

Vračkovice

Místo
Posázaví

Obec Vračkovice byla pravděpodobně založena v letech 1270 až 1280 Vraťkou ze Štemberka, jinak Buzoven, páni na Načeradci a Novém Podolí. Byl zde založen dvůr a 6 poddanských statků. Bližších dat nemáme, až v létech 1365 je v misálu děkanství načeradského zápis, že Jindřich, farář křivsoudovský, rozdělil poplužní dvůr Vračkovice na 4 kmetské statky svobodnické. Pronajal je novým usedlíkům na doživotní nájem v naturáliích i penězích. Nájem byl na výživu oltářníka v kapli Svaté Kateřiny...

Více

Votice - Nový zámek

Místo
Středočeská pahorkatina

Nový zámek, také zvaný "panský dům", má čp. 2. Toto stavení bylo původně měšťanským domem Víta Paseckého, votického purkmistra v roce 1614. K domu patříval slušný statek s mnoha pozemky a dvěma Rybníky. Když Pasecký uprchl před náboženským pronásledováním z města, zabral roku 1625 Sezima z Vrtby dům i statek a postoupil jej svému regentu Janu Košickému r. 1627 a po čtyřech letech Boh. Kořenskému z Terešova. Z původního starého domu, se zachovaly v přízemí pěkné klenby.

Více

Votice - Husův sbor

Místo
Středočeská pahorkatina

Byl postaven roku 1925 náboženskou obcí církve československé. Vrchol věže je ozdoben Kalichem z měděného plechu. Se stavbou se začalo 21. dubna 1925, 20. září 1925 byla stavba dokončena a na sv. Václava vysvěcena.

Více

Bučovice (okres Benešov)

Místo
Středočeská pahorkatina

Místní část Votic. Osada Bučovice se rozkládá po obou březích potoka Mastník v nadmořské výšce kolem 500m. První zmínka je z roku 1386. Dnes je zde evidováno 20 adres. Poblíž vsi stojí bývalé Sluneční lázně, kam jezdily děti z Prahy s nemocemi srdce. Za druhé světové války sloužily jako výcvikový tábor Hitlerjugend a pro ozdravné pobyty pilotů Luftwaffe. Po válce jej ČKD provozovala jako dětský letní tábor, nyní v prostorách sídlí ekocentrum Ranč Sluníčko. Potok Mastník byl spisovatelem...

Více

Nezdice

Místo
Středočeská pahorkatina

Místní část Votic. Původně Nezici podle zakladatele Neza. první písemná zmínka je z roku 1457.

Více

Střelítov

Místo
Středočeská pahorkatina

Místní část Votic. první zmínka je z roku 1381. Vzhledem k nálezu pohanského pohřebiště v roce 1929 je jasné, že místo bylo osídleno již v dávných dobách.

Více

Semtín

Místo
Středočeská pahorkatina

Vznik Semtína se datuje do 12. či 13. století, kdy zde vladyka Semta měl založit své sídlo. Ve 14. století tu byla postavena tvrz. K této osadě patří ještě Hájovna Lomy, dnes stojící na okraji lesa, i když dříva byla umístěna o trochu dále u lomu, podle kterého má také svůj název. Dnes je v Semtíně 22 lidí, kteří žijí v 18 domech.

Více

Kochnov

Místo
Středočeská pahorkatina

Jde o prastarou malou vesničku, původně Kochanov (Kochanuov dvůr), podle svého zakladatele Kochana, jenž byl snad zemanem. Na konci 18. století tu stály pouhé 4 usedlosti. V obci najtede zvláštní Smrk, na jehož vzrostlé větvi roste ještě jeden strom. V těchto místech byl také na jednom ze stromů pověšen obrázek, který připomínal, že zde byl kdysi zabit jeden z kochnovských obyvatel. Dnes zde žije 9 lidí, 34 domů - většinou rekreačních stavení.

Více

Menu

TOPlist