Vyhledat v textu

Město Zásmuky
Drobečková navigace

Úvodní strana > Pro turisty > Turistika > Naučná stezka "Zásmucká Bažantnice"

Naučná stezka "Zásmucká Bažantnice"

NAUČNÁ STEZKA ZÁSMUCKÁ BAŽANTNICE

„ Zveme Vás na procházku naučnou stezce Zásmucká Bažantnice, kterou realizoval Český svaz ochránců přírody v Zásmukách ve spolupráci se společností NET4GAS, generálním partnerem ČSOP.

Na naučné stezce Vám představíme jednotlivá stanoviště pod čísly 1-5.Na naučné stezky můžete navštívit zastavení: 1) Tři veteráni 2) dub Leopold 3) rybník, 4) pěti-kmenný dub, 5) Jelení tunel

 Při cestě zásmuckou Bažantnicí následujte směrovky s průvodcem jelenem Jankem a na naučných cedulích pozorně čtěte všechny zajímavé informace nejen o zvířatech, která zde žijí. Citlivě užívejte i nové herní prvky, které jsme pro Vás připravili.

O historii obory

Nacházíte na okraji zásmucké obory, která má výměru 30 ha. Obora byla od 18. století obehnána kamennou zdí a na vstupu opatřena mohutnými vraty. Hlavním hospodářským využitím obory s bažantnicí byl do konce 2. světové války chov trofejních bílých jelenů. Raritou zdejší obory jsou mohutné duby, z nichž největším je dub pojmenovaný v roce 2013 jménem Leopold. U Jeho kmene na Vás hledí brouk jménem Kopáč, který byl takto pojmenován dětmi ze zdejší Mateřské školy Zásmuky. V oboře Vás očekávají i další milá překvapení!

 

Přejeme Vám příjemnou procházku!“

 Ing. Milan Petr, ZO ČSOP Zásmuky                                                                                                                                                

Více se o nás se můžete dozvědět také na webových stránkách Přírodovědného oddílu MOP Šestka Zásmuky (www.sestka-zasmuky.webnode.cz),

 

Vstup na naučnou stezku od zastavení č. 1 Tři veteráni z ulice Barákova

 

GPS:49.960746,15.031657

Naučná stezka na mapě

www.mapy.cz/#!/turisticka?x=15.0263164&y=49.9494259&z=11&source=muni&id=3770

Hrací prvek brouk KopáčJelení tunel doskočiště

 

 

 

 

 

Menu